POUŽÍVANÝ MATERIÁL ANEB JAK ŠEL ČAS

středa, února 02, 2022

 Všechny Vás moc zdravím,

hned na začátek by Vám chtěla moc poděkovat za pozitivní ohlasy na předchozí článek. Upřímně jsem moc nedoufala, že čtenáře bude nějak zajímat, ale opak byl pravdou a vědomí, že se těšíte na další příspěvek, mě moc těší. 

Už jste se dozvěděli, jak jsem se k nehtům dostala a dnes bych Vám chtěla napsat o materiálech, které mi za ta léta prošly pod rukama. Ještě bych ráda podotkla, že cílem tohoto článku není nějakou značku označit za lepší nebo horší, článek je pouze takového charakteru, který mapuje moji cestu jakožto nehtařky. 

Tak se do toho dáme. Víte, že můj úplně první kontakt s nějakým materiálem a pomůckami na nehty byl v moment, kdy mi z nějakého eshopu přišla moje první startovací sada. Určitě gely nesly nějaký název, ale pokud bych si měla vzpomenout, tak bychom tu byli ještě hodně dlouho. Na zkoušení a těch pár kamarádek, kterým jsem nehty dělala, to bylo dostačující. Gel byl čirý, věčně plný bublinek, ať v kelímku nebo na nehtu a společně s ním byl v balení ještě bílý gel. V té době totiž kdo neměl na rukou francii, jako by neexistoval. 

Až jsem se po delší odmlce k nehtům vracela, říkala jsem si, že vyzkouším nějaký jiný materiál. Od své známé jsem měla doporučení na značku Platinum. Koupila jsem si jeden gel možná dvakrát po sobě, ale u značky jsem nezůstala. Ani mě nelákalo podívat se, co všechno nabízí. Prostě jsem si našla ten nejtvrdší gel se skleněným vláknem, který nabízeli (myslela jsem si totiž, že čím pevnější bude, tím je zaručený to, že nehet bude držet jak přibitý - hahaha, jak naivní jsem byla :D). 

Najednou mi do cesty vstoupila značka Enii nails. Jakožto beauty blogerka jsem měla možnost vyzkoušet nějaké jejich laky na nehty a když jsem zjistila, že nabízí i materiál na modeláž nehtů, rázem jsem si koupila vše potřebné. V té době jsem zrovna zkoušela akryl, takže jsem měla i potřebný liquid a akrylový prášek, který mám ve studiu snad dodnes. Měla jsem velkou zásobu jejich Rock laků, které si moje klientky moc oblíbily hlavně proto, že se aplikovaly na přírodní ničím nezpevněný nehet. Byly zákaznice, které chodily na doplnění jak s normálním gellakem a té druhé skupince vydržel pěkný tak tři dny. Blížil se beauty veletrh v Praze, kam jsme se s mojí mámou a dědečkem rozjeli. Já si připadala jak v sedmým nebi. Byla jsem hrozně ráda, že mě dědeček vyvezl, že jsem mohla omrknout zase další značky a věci, které jsem neznala. Děda je v tomhle borec. Psala jsem Vám to v prvním článku a píšu to zase - podpořil mě naprosto ve všem, pro co jsem se kdy rozhodla. A tady to nebylo jinak. Podává mi do ruky několik tisíc a říká: ,,Na, a až dojdou, tak přijď zase!". Nejvíc jsem s penězi zatočila právě ve stánku Enii nails, kde jsem si nabrala spoustu barevných gelů, nějaké štětce a jiné potřeby. Se značkou jsem nějaký rok strávila a dostala jsem se i na jejich akci k výročí pěti let firmy. Tam to bylo hodně super. Člověk poznal zakladatele a majitele značky a protože jsem s nimi seděla u jednoho stolu tak i celou rodinu :D Následovala tombola a nakupování s hodně výraznou slevou, to vím, že tady jsem dostala nápad, že si odtud odvezu ještě jednu lampu, ať mám ve studiu dvě (ať mají ty moje holky nějakej luxus, ne :D). Po nějakém čase o Rock laky nebyl takový zájem, na akryl jsem si už ani nevzpomněla a hledala jsem nějaké nové modelační gely. 


Narazila jsem na značku Nani Nails. V moment, kdy jsem rozklikla nabídku barevných gelů a uviděla jsem, že jeden můžu koupit za nějakých 69,- Kč, jsem si na modelační gely a Enii ani nevzpomněla! Bylo mi úplně jedno, že ta cena může být na úkor kvality barvy, krytí, pigmentace... V tý době to pro mě snad bylo ještě sprostý slovo :D  Následovala velká objednávka všeho možného, už jsem měla víc než jeden vzorník, širokou škálu barev a byla jsem spokojená, že mám klientkám co nabídnout. Se stavebním materiálem už to ovšem bylo horší. Pořád jsem hledala něco, co jsem nenacházela. Nevyhovovala mi konzistence gelů, drtivá většina z nich byly čiré a mě se prostě nelíbilo to, že pod gelem prosvítají přírodní nehty. Jasně, hlavně že jsou zpevněný, stejně se na ně dá barva, ALE prostě to pořád nebylo podle mýho gusta. Ta výdrž taky za moc nestála, ale rozhodně to nebylo pouze kvalitou gelů. V té době pro mě nějaká kombinovaná manikúra byla úplně cizí a nehty se ještě dělaly s týdenním odrostem. Plus ta příprava přírodního nehtu určitě taky za moc nestála. Barvy ty jsem neřešila. Některý kryly na první dobrou, u jiných stačily dvě tenký vrstvy a jen pár jedinců musela zachránit vrstva třetí. Šok jsem zažila v momentě, kdy mi moje máma oznámila, že mi objednala asi dvacet barevných gelů. S mámou máme docela podobný vkus na barvy, takže jsem si říkala, že zaručeně koupí všechny, co už ve studiu mám. Ale dobrý, stejný byly snad jen tři a ještě k tomu takový, co šly hodně na dračku, takže jsem je aspoň měla do zásoby (a mám je tam ještě teď, ale ty tam zůstaly asi už jen na památku). Skrz ty stavební gely jsem hledala dál a já tak narazila na další značku. 

Tou byla Nehtomania. Značka, která měla silnou základnu kupujících, široký sortiment a pro mě v tý době vyšší ceny než Nani. Tady už mě napadlo, že to bude nejspíš na úkor té kvality, ale neodradilo mě to a na zkoušku jsem si vzala dva stavební gely a pár barev. Z celého balíčku jsem byla nadšená. Konečně jsem našla gel, který mi vyhovuje ať už co se vlastností týče nebo i svého zabarvení (pokud se v materiálu trošku orientujete, tak to byl Milkshake). Gel, který i samotný byl na rukou prostě dokonalý a barvy? Krásné krytí, bytelné kelímky, které převrhnout bylo prakticky nemožné. Já byla nadšená. Nehtomanie byla první značka, u které jsem zjistila, že má nějaký tým nehtařek, který má možnost prezentovat materiál široké veřejnosti a potencionálním kupujícím. U jedné z nich jsem absolvovala svoje úplně první školení a doplnila jsem si chybějící mezery ať už v praxi, nebo teorii. Všechen materiál jsem postupně měnila za ten od Nehtomanie. Najednou tu ale byla další značka. 

Ruscona. Narazila jsem na ni úplnou náhodou. Značka byla ještě v plenkách, kdo ji pamatujete ještě v černo růžovém designu, tak přesně v tu dobu jsem ji objevila. Upřímně jsem si říkala, že to nejspíš nebude nic pro mě. Stále jsem byla nějak rozmlsaná tou Nani Nails, kde barevné gely stály pár korun a najednou bych za jeden měla dát 150,- Kč? Ale nedalo mi to a udělala jsem si objednávku. Brala jsem jeden gel (AiO gel) a pět barevných gelů (Wine, Chloe, Mauve, Dark Grey, Black). Jo, pořád si to pamatuju :D Když balíček přišel, říkala jsem si, že ty peníze za to opravdu stály. Gel, i když byl průhledný, mi vyhovoval konzistencí a barvy? Krásné krytí, příjemná konzistence na nanášení, víc jsem nepotřebovala. Jako bonus jsem si užívala to, že Ruscona nesla barvy mého studia, to jsem totiž v té době měla laděné do černé a temné růžové. Takže Ruscona společně s Nehtomanii byly dvě značky, se kterými jsem skočila do provozu studia a dělala si s nimi dobré jméno. 

Postupně jsem měla materiálu víc a víc. V Rusconě jsem se našla co se týče stavebního materiálu, líbilo se mi, že mají gely nejrůznějších hustot, odstínů, velikostí  a že si tam prostě musí vybrat snad každý. U Nehtomanie zase vévodily barvy. V létě a na podzim roku 2020 jsem snad na jiné barvy nesahala, pouze na ty od Nehtomanie. Nebylo to záměrně, ale zákaznice si prostě vždycky vybraly nějakou barvičku, co byla zrovna od nich. 

A v září se to stalo. Byla jsem oslovena šéfkou Nehtomanie, zda bych s nimi nechtěla spolupracovat. V té době se spolupráce s nehtovými značkami už rozjely ve velkém a kdejaká nehtařka by si nechala i koleno vrtat jen proto, aby mohla někam patřit a na fotky svojí práce si hrdě pověsit logo značky se svým jménem. Já jsem to tak neměla. Věděla jsem, že k tomu, abych byla dobrá nehtařka nepotřebuji logo nějaké firmy, ale byla jsem hrozně ráda za tu skutečnost, že někomu se moje práce líbí natolik, že by byl ochoten mi logo propůjčit a já skrze svojí práci mohla propagovat jejich materiál. Nabídku jsem přijala. Viděla jsem to jako novou zkušenost, díky které jsem částečně poznala další skvělé nehtařky, nakoukla jsem pod pokličku fungování firmy, práci na novinkách apod. Jenže každý tým a taková spolupráce má nějaká svá pravidla a jistá omezení. To mi nebylo cizí. Když jsem měla nějaké spolupráce jakožto beauty blogerka, fungovalo to dost podobně. Mezi takové první pravidlo je to, že když tedy spolupracuji s Nehtomanií, tak nemůžu propagovat materiál  jiných značek, což je vlastně i logický, ne? Čas plynul. Spotřebovala jsem materiál, který jsem měla ještě od Ruscony, jejich barvy prodala a co mi chybělo jsem nahradila Nehtomanií. Jasně, mohla jsem si je nechat a co by se hodně podobalo, tak to vydávat za onu barvu od N. Ale proč bych to dělala? Nebudu lhát Vám, ani sobě. Každopádně barvy, to bylo to poslední. Největší kámen úrazu nastal tehdy, když jsem hledala gely jakožto náhradu za Rusconu. Takové konzistence jsem prostě u Nehtomanie nenašla. Takový ruscoňácký Babyboomer gel, znáte? Ten prostě Nehtomanie nemá a nic, co jsem zkusila se mu nepodobalo. U kamufláží jsem byla taky rozmlsaná od Ruscony, že je na výběr alespoň z pěti odstínů a ještě k tomu z konzistencí. Postupně mě tedy spolupráce spíš svazovala ruce, takže jsem se asi po třičtvrtě roce rozhodla spolupráci ukončit s tím, abych si s klidným svědomím mohla pracovat a prezentovat co chci a pouze pod svým jménem a za svoje studio. Protože co si budem, fotka nám prodává, v našem případě loví nové zákazníky. Hodně často se mi stávalo, že mi někdo napsal, co jsem použila za materiál, nebo barvy, takže jsem zvyklá pod fotky vše vypsat a mám tak o starost méně. 

Jak jsem napsala na začátku, rozhodně neříkám, že by byla značka o něco horší, jen jsem prostě šla uspokojit svoje potřeby někam jinam. Protože co uděláte, když někde něco není? No koupíte to jinde. Postupně jsem stavební materiál převedla opět na Rusconu a když jsem si u Nehtomanie úplně zavřela dveře, rozhodla jsem se prodat i veškeré barvy a zbytky věcí, co mi zůstaly. Rázem jsem měla Vánoce, protože za utržené peníze jsem si udělala radost velkým růžovým balíčkem, kde bylo plno barevných gelů a všeho, co mi chybělo. 

Takže momentálně frčím na růžové vlně, u které už mám v plánu zůstat. V Rusconě jsem se našla. Vyhovuje mi materiál, líbí se mi, s jakým zápalem značku budují, jak jsou promyšlené detaily designu, jak usilovně pracují na novinkách a hlavně jsem díky němu našla spoustu skvělých holek z oboru. Moc mě baví sledovat tu cestu, jakou Ruscona ušla. Psala jsem, že jsem ji objevila v jejich začátcích, s majitelkou Slávkou jsem dokonce dělala i rozhovor pro jeden web, pro který jsem psala a s Deniskou, která má na svědomí českou Rusconu, mám jen ty nejlepší zkušenosti. Od reklamací, zapomenutých produktů v balíčku až po mánii v kočárcích Bugaboo :D I Ruscona má svůj tým, o kterém sní nejedna nehtařka a lhala bych, kdybych řekla, že já ne. Pokud bych ještě někdy měla být u někoho v týmu, byla by to jedině Ruscona. Ale stále je to pouhý sen, budoucnost, prozatím v nedohlednu. Pořád na sobě nepřestávám pracovat, baví mě posouvat ty hranice, aby si o mě třeba jednou mohli opřít kolo. O mě, věčně nespokojenou detailistku, která tu práci prostě musí mít dokonalou, aby se za ni nemusela stydět a v noci se jí dobře usínalo. Protože nehty jsou to, co prostě miluju, co mě baví a když vidím spokojený úsměv na tváři odcházející klientky, to je pro mě ta největší odměna.

No, že bych Vám to napsala ve zkratce, to se zase říct nedá :D Ale takhle to se mnou šlo, materiál od no name gelů až po současnou Rusconu, která je pro mě konečnou a srdcovou stanicí.

Mějte se krásně!
Veronika


You Might Also Like

0 komentářů

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Všechny mé fotografie, videa a celý obsah blogu jsou chráněny autorským právem. Obsah blogu nesmí být bez mého souhlasu žádným způsobem použit nebo kopírován.
Veronika Nováková @2012-2022

KONTAKT

Neváhejte mě kontaktovat
93.novakova@seznam.cz

Veronika Angelina CoufalováVeronika Angelina Coufalová

Pravidelní čtenáři